На прес-конференції «Укрінформ» представники Міндовкілля, Держекоінспекції, Держводагентства, Київводоканалу, науковці УкрГМІ ДСНС України та НАН України та Інституту гідробіології НАН України надали актуальну інформацію щодо поточної ситуації з якістю води річках Сейм та Десна (станом на 12 вересня 2024 р.), й ознайомили із заходами, що реалізовуються для локалізації та ліквідації надзвичайної ситуації.
Про негативні наслідки війни, а саме масштабне забруднення води та масовий мор риби в р. Сейм та ситуації, що склалася в р.Десна, детальніше у прямому ефірі ТСН Марафон «Єдині новини» (за 9 вересня 2024р.) розповів директор Інституту гідробіології НАН України академік НАН України Сергій Афанасьєв.
Під егідою Інституту гідробіології НАН України (директор Інституту чл.-кор. Сергій АФАНАСЬЄВ входить до складу керівного наукового комітету конференції)в м. Сібіу, Румунія у вересні 2024 року буде проведено 9-ту Міжнародну конференцію з водного біорізноманіття (Голова Організаційного Комітету – професор Дору БАНАДЮК). Крайній термін онлайн реєстрації та подання тез – 20 серпня 2024 року.
Серед екологічних наслідків війни не тільки спалені ліси та знищені представники флори і фауни, заміновані та отруєні ґрунти, забруднене повітря, а й велика шкода завдана водним ресурсам України.
Наукова рада Національного фонду досліджень України затвердила рейтингові списки проєктів-учасників та списки переможців конкурсів «Наука для зміцнення обороноздатності України» і «Передова наука в Україні»
12-13 червня 2024 року в Інституті гідробіології НАН України на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.213.01 відбулися захисти однієї докторської та трьох кандидатських дисертацій зі спеціальності 03.00.10 – іхтіологія. Захисти відбувались у змішаному форматі, участь взяли фахівці-іхтіологи з науково-дослідних установ, ЗВО України та ЄС. Детальну інформацію про кваліфікаційні роботи можна знайти в архіві захищених робіт.
Вітаємо Наталію Рудик-Леуську, Максима Максименка, Михайла Леуського і Максима Халтурина з успішними захистами!