Майже місяць жителі Сумщини та Чернігівщини фіксують забруднення річок Сейм і Десни. Про причини та наслідки забруднень було обговорено у студії «Радіо Культура» (12 вересня 2024 р.) разом із завідувачем відділу екологічної гідрології та технічної гідробіології Інституту гідробіології НАН України Сергієм Дубняком, старшим науковим співробітником відділу прісноводної гідрохімії Інституту гідробіології НАН України Владиславом Жежеререю, та заступником Генерального директора зі стратегічних питань ПрАТ АК «Київводоканал» Дмитром Новицьким.
На прес-конференції «Укрінформ» представники Міндовкілля, Держекоінспекції, Держводагентства, Київводоканалу, науковці УкрГМІ ДСНС України та НАН України та Інституту гідробіології НАН України надали актуальну інформацію щодо поточної ситуації з якістю води річках Сейм та Десна (станом на 12 вересня 2024 р.)
Про негативні наслідки війни, а саме масштабне забруднення води та масовий мор риби в р. Сейм та ситуації, що склалася в р.Десна, детальніше у прямому ефірі ТСН Марафон «Єдині новини» (за 9 вересня 2024р.) розповів директор Інституту гідробіології НАН України академік НАН України Сергій Афанасьєв.
Під егідою Інституту гідробіології НАН України (директор Інституту академік НАН України Сергій АФАНАСЬЄВ входить до складу керівного наукового комітету конференції)в м. Сібіу, Румунія у вересні 2024 року буде проведено 9-ту Міжнародну конференцію з водного біорізноманіття (Голова Організаційного Комітету – професор Дору БАНАДЮК). Крайній термін онлайн реєстрації та подання тез – 20 серпня 2024 року.
Серед екологічних наслідків війни не тільки спалені ліси та знищені представники флори і фауни, заміновані та отруєні ґрунти, забруднене повітря, а й велика шкода завдана водним ресурсам України.
Наукова рада Національного фонду досліджень України затвердила рейтингові списки проєктів-учасників та списки переможців конкурсів «Наука для зміцнення обороноздатності України» і «Передова наука в Україні»