Міжнародні зв’язки
Інститут гідробіології в рамках своєї наукової діяльності активно підтримує та розвиває міжнародні зв'язки, використовуючи різноманітні форми співпраці. Це включає обмін науковою інформацією, участь у міжнародних конференціях, симпозіумах, стажування, а також науково-технічне співробітництво з зарубіжними установами, залучення до вирішення науково-практичних проблем через семінари та тренінги.
У рамках міжнародного співробітництва (2021-2024 рр.) наукова співпраця здійснювалась в рамках білатеральних угод з наступними установами:
Важливою складовою співпраці є стажування науковців та аспірантів Інституту в інших країнах. Науковці Інституту, які змушені були покинути Україну через російську агресію, змогли отримати гранти або стажування у наукових установах країн Європейського Союзу. Зберігаються та розвиваються плідні зв'язки з академічними установами Польщі, Чехії, Румунії, Німеччини, Іспанії, Австрії та ін.
Дуже важливою формою міжнародного наукового співробітництва є виконання Інститутом, його провідними фахівцями представницьких функцій та діяльність у міжнародних організаціях, що опікуються проблемами охорони навколишнього природного середовища, координацією та консолідацією зусиль зі збереження біорізноманіття, поліпшення екологічного стану порушених водних систем.
Фахівці інституту виконують функції експертів у таких міжнародних організаціях як ICPDR, IAD. Як індивідуальні члени співробітники інституту належать до цілого ряду міжнародних спілок та асоціацій, це, зокрема:
SIL – International Society of Theoretical and Applied Limnology,
IAHS –International Association of Hydrological Sciences;
IWHA – International Water History Association;
INTECOL – International Association for Ecology;
ISTEB – International Society of Trace Element Biogeochemistry;
ERRS – the European Radiation Research Society (formerly ESRB – the European Society of Radiation Biology);
IAD - International Association for Danube Research;
IUR – the International Union of Radioecology;
ENS – European Nuclear Society,
EEIU – Eco-Ethics International Union;
IHSS – International Humic Substances Society.
У рамках виконання українсько японського проєкту «Покращання радіаційного контролю навколишнього середовища та законодавчої бази в Україні для екологічної реабілітації радіоактивно забруднених територій» - «Strengthening of the Environmental Radiation Control and Legislative Basis for the Environmental Remediation of Radioactively Contaminated Sites in Ukraine» (Гудков Д.І., 2017–2022 рр.) виконувались радіоекологічні дослідження на різних частинах водойми-охолоджувача Чорнобильської АЕС.
Інститут виступив співорганізатором 44-тої міжнародної конференції IAD (Міжнародної асоціації досліджень Дунаю – International Association for Danube research) «Наукове співробітництво в басейні річки Дунай: вирішення сучасних і майбутніх екологічних проблем європейського річкового ландшафту» - 44th IAD Conference «Tackling Present & Future Environmental Challenges of a European Riverscape» (February 6–9, 2023, Krems, Austria).
Конференцію планували організувати та провести в Інституті гідробіології НАН України в Києві в 2022 році, але через російську агресію це стало неможливим. Участь у конференції взяли 101 зареєстрований учасник із 12 країн Дунайського басейну.