Міжнародні зв’язки
Інститут гідробіології в межах своєї наукової діяльності підтримує і розвиває міжнародні зв’язки різними шляхами: на основі обміну науковою інформацією, участю в міжнародних симпозіумах, конференціях, шляхом науково-технічного співробітництва з профільними закордонними установами. На сьогодні збереглися й дістали нового поштовху традиційні плідні зв’язки з академічними установами Молдови, Росії, Білорусії, Польщі, Угорщини, Румунії, Болгарії. Налагоджена співпраця з Інститутом морських досліджень Університету Квебека м. Рімускі, провінція Квебек, Канада та з Університетом Портсмунської корпорації вищої освіти (Велика Британія).
У рамках міждержавного науково-технічного співробітництва та на основі двосторонніх угод інститут протягом останніх 5 років брав участь у виконанні багатьох проектів, зокрема таких як:
Виконується «Спільний екологічний моніторинг, оцінка та обмін інформацією з метою інтегрованого управління регіоном дельти Дунаю» (початок – 2010 р.) разом з ініціативою ENVSEC (представлена UNECE в співробітництві з Європейським регіональним офісом UNEP), Міжнародною комісією з захисту р. Дунай, Центром регіональних досліджень, до виконання якого залученні експерти з наукових установ Румунії, Молдови, України.
Проведено комплексний міжнародний експедиційний виїзд в пониззя р. Дунай (Joint Danube Delta Survey), узгоджено методики відбору та аналізу гідробіологічного, гідрологічного та гідрохімічного матеріалу і розроблено систему моніторингу екологічного стану на транскордонних ділянках р. Дунай. За результатами проекту підготовлено аналітичний звіт «Аналіз суббасейну дельти Дунаю», який містить матеріали як про стан оточуючого середовища пониззя Дунай, так і іншу важливу водогосподарську та природоохоронну інформацію.
Дуже важливою формою міжнародного наукового співробітництва є виконання інститутом, його провідними фахівцями представницьких функцій та діяльність у міжнародних організаціях, що опікуються проблемами охорони навколишнього природного середовища, координацією та консолідацією зусиль зі збереження біорізноманіття, поліпшення екологічного стану порушених водних систем. Фахівці інституту виконують функції експертів у таких міжнародних організаціях як НК МАБ Юнеско, ICPDR, IAD, Чорноморська комісія зі збереження довкілля Чорного та Азовського морів, Європейський регіональний центр екогідрології під егідою ЮНЕСКО, Національний комітет України з Міжнародної гідрологічної програми Всесвітньої Метеорологічної Організації.