Білоцерківська експериментальна гідробіологічна станція
09100, Київська обл., м. Біла Церква
Тел. (263) 4-0545
Станцію створено в 1949 р. для вивчення екології і селекції риб, важливих для ставкового господарства УРСР.
На початку існування гідробіологічної станції наукові дослідження були присвячені створенню нових порід коропа та методів їх штучного відтворення. У 1953—1956 рр. у рибоводні ставки були завезені далекосхідні рослиноїдні риби (білий амур, білий та строкатий товстолоби) з р. Амур (територія СРСР та Китайської Народної республіки). У цей період експериментальні дослідження стосувалися розробки біотехніки їх штучного відтворення та вирощування, які були успішно виконані.
З середини 80-х років минулого століття проводилась селекційна робота з рослиноїдними рибами. Для цього були завезені краснодарська лінія білого і строкатого товстолоба і молдавська лінія білого амура. Нащадки цих видів риб існують на станції до теперішнього часу. На основі проведених досліджень створено високопродуктивний гібрид товстолоба, який характеризується високою плодючістю та швидким темпом росту.
Сьогодні Інститут гідробіології НАН України на Білоцерківській експериментальній гідробіологічній станції використовує для проведення наукової роботи 23 рибоводні стави, 4 саджалки для переутримання риби, 2 лабораторних корпуси, 2 інкубаційні цехи, підсобні приміщення.
Лютізька гідробіологічна станція
07352, Київська обл., Вищгородський р-н, с. Лютіж
Тел. (296) 4-0280
Використовується з метою розбору та попереднього аналізу експедиційних матеріалів, відібраних на Київському водосховищі та його притоках — Прип’яті, Тетереві, верхньому Дніпрі та на інших водних об’єктах Полісся. На станції обладнано спеціальне приміщення для спалювання біологічних матеріалів для наступного визначення в них хімічних, токсичних, радіоактивних та інших елементів і речовин.