Міжнародні зв’язки
Інститут гідробіології в рамках своєї наукової діяльності активно підтримує та розвиває міжнародні зв'язки, використовуючи різноманітні форми співпраці. Це включає обмін науковою інформацією, участь у міжнародних конференціях, симпозіумах, стажування, а також науково-технічне співробітництво з зарубіжними установами, залучення до вирішення науково-практичних проблем через семінари та тренінги.
У рамках міжнародного співробітництва (2021-2024 рр.) наукова співпраця здійснювалась в рамках білатеральних угод з наступними установами:
- Інститут радіоактивності навколишнього середовища Університету Фукусіми, Японія;
- Нінбоська міська станція спостереження і дослідження навколишнього середовища Китайської Академії Наук;
- Університет Казімежа Великого м. Бидгощ, Польща (Kazimierz Wielki University);
- Інститут біології та охорони навколишнього середовища Академії Поморської в м. Слупську, Польща;
- Інститут електроніки і сенсорних матеріалів Технічного Університету Гірничої Академії у Фрайберзі, Німеччина (Institute of Electronic and Sensor Materials) Umwelt der TU Bergakademie Freiberg);
- Інститут гідробіології та управління водними екосистемами Університету природних ресурсів та наук про життя м. Відень, Австрія (Institute of Hydrobiology and Aquatic Ecosystem Management of the University of Natural Resources and Life Sciences, Vienna, Austria);
- Національний інститут сільськогосподарських та харчових досліджень та технологій м. Мадрид, Іспанія (National Institute of Agricultural and Food Research and Technology).
- Інститут сталих процесів університету міста Вальядолід (Resolución del Rectorado de la Universidad de Valladolid), Іспанія.м. Вальядолід, Іспанія;
- Гемгольц-Центр екологічних досліджень (Helmholtz-Centre for Environmental Research - UFZ), м. Магдебург, Німеччина.
Важливою складовою співпраці є стажування науковців та аспірантів Інституту в інших країнах. Науковці Інституту, які змушені були покинути Україну через російську агресію, змогли отримати гранти або стажування у наукових установах країн Європейського Союзу. Зберігаються та розвиваються плідні зв'язки з академічними установами Польщі, Чехії, Румунії, Німеччини, Іспанії, Австрії та ін.
Дуже важливою формою міжнародного наукового співробітництва є виконання Інститутом, його провідними фахівцями представницьких функцій та діяльність у міжнародних організаціях, що опікуються проблемами охорони навколишнього природного середовища, координацією та консолідацією зусиль зі збереження біорізноманіття, поліпшення екологічного стану порушених водних систем.
Фахівці інституту виконують функції експертів у таких міжнародних організаціях як ICPDR, IAD. Як індивідуальні члени співробітники інституту належать до цілого ряду міжнародних спілок та асоціацій, це, зокрема:
SIL – International Society of Theoretical and Applied Limnology,
IAHS –International Association of Hydrological Sciences;
IWHA – International Water History Association;
INTECOL – International Association for Ecology;
ISTEB – International Society of Trace Element Biogeochemistry;
ERRS – the European Radiation Research Society (formerly ESRB – the European Society of Radiation Biology);
IAD - International Association for Danube Research;
IUR – the International Union of Radioecology;
ENS – European Nuclear Society,
EEIU – Eco-Ethics International Union;
IHSS – International Humic Substances Society.
У рамках виконання українсько японського проєкту «Покращання радіаційного контролю навколишнього середовища та законодавчої бази в Україні для екологічної реабілітації радіоактивно забруднених територій» - «Strengthening of the Environmental Radiation Control and Legislative Basis for the Environmental Remediation of Radioactively Contaminated Sites in Ukraine» (Гудков Д.І., 2017–2022 рр.) виконувались радіоекологічні дослідження на різних частинах водойми-охолоджувача Чорнобильської АЕС.
Інститут виступив співорганізатором 44-тої міжнародної конференції IAD (Міжнародної асоціації досліджень Дунаю – International Association for Danube research) «Наукове співробітництво в басейні річки Дунай: вирішення сучасних і майбутніх екологічних проблем європейського річкового ландшафту» - 44th IAD Conference «Tackling Present & Future Environmental Challenges of a European Riverscape» (February 6–9, 2023, Krems, Austria).
Конференцію планували організувати та провести в Інституті гідробіології НАН України в Києві в 2022 році, але через російську агресію це стало неможливим. Участь у конференції взяли 101 зареєстрований учасник із 12 країн Дунайського басейну.
Інститут активно співпрацює з іноземними та вітчизняними установами в рамках реалізації договорів про наукову співпрацю.