Фахівці Інституту гідробіології НАН України здійснили черговий етап комплексних натурних гідроекологічних досліджень у басейні річки Ірпінь, спрямованих на відновлення доброго екологічного стану масивів поверхневих вод, що постраждали внаслідок російської агресії.
Робота здійснюється за фінансової підтримки Національного фонду досліджень України, в рамках виконання проєкту за договором № 89/0077 «Розробка технологій та заходів з ревіталізації річкових систем, що постраждали внаслідок російської агресії, як складова розділу 8 Планів Управління Річковими басейнами». Важливою частиною роботи стало дослідження найбільш постраждалих приток Рокач, Бучанка, Мощунка, Горенка тощо. Через воєнні дії ці річки зазнали руйнувань різного ступеню: на деяких було знищено мости та дамби, подекуди затоплено великі території, в інших місцях заміновано угіддя поруч.
Весняно-літні науково-експедиційний дослідження були присвячені оцінці гідроморфологічного стану масивів поверхневих вод та особливостей структури гідробіоти з використанням сучасного обладнання. Під час польових робіт вчені досліджували розподіл риб та вищих водяних рослин, фітопланктон, фітобентос, макробезхребетних дна. Відбирали проби води та донних відкладів.
Польові дослідження є першим кроком у довготривалому процесі відновлення водних екосистем що постраждали внаслідок військових дій. Результати проекту стануть основою для розробки ефективних стратегій ревіталізації водних екосистем, що сприятиме відновленню природного балансу та поліпшенню якості життя людей у постраждалих регіонах.