
Пілотний проект з екологічного відновлення ділянки малої річки Ягорлик наближається до завершення. Олег Дьяков у своєму пості у Facebook заначає: "Це була захоплива подорож починаючи з пошуку відповідної ділянки відновлення, роботи з місцевою громадою і спілкування з жителями для кращого розуміння річки, проблем і можливостей для оздоровлення її екосистеми і створення нових можливостей для місцевої громади, проведення комплексного дослідження річки, проходження процедури оцінки впливу планованої діяльності на довкілля (ОВД), розробки і узгодження робочого проекту і, нарешті, реалізації робіт з усування перешкод в руслі і відновлення вільної течії.
На мою думку, головне що в результаті проекту ми створили простір для вільного протікання природних процесів і подальшого самовідновлення річки. Вже сьогодні ми спостерігаємо позитивні результати і маємо поширити отриманий досвід з відновлення на річку в цілому.
Хочу подякувати всій команді ОБСЄ Tamara Kutonova, Anna Zhovtenko, Olena Kovalenko за високопрофесійну роботу з управління проектом і координації робіт, дослідникам і експертам проекту Sergiy Afanasyev, Оксана Мантурова за проведені дослідження і усунення інформаційних прогалин , проектувальнику Юрій Голубєв і виконавцю робіт за сприйняття і впровадження ідеї екологічного відновлення, головному місцевому партнеру Окнянська селищна рада об'єднана територіальна громада, Владимир Курипко за всебічну підтримку, Басейновому управлінню водних ресурсів Нижнього Дунаю і річок Причорномор’я Лілія Гричулевич, Департамент екології та природних ресурсів Одеської ОДА, GenKa Kavetskiy, Nataly Vangulova, Ольга Киосе, Одеському рибоохоронному патрулю Ирина Гайдашенко за сприяння в реалізації проекту.
Було дуже приємно працювати у вашій команді і сподіваюсь, що цей проект дасть ще один поштовх для руху з вивільнення та відновлення річок в Україні.
P.S. Найяскравіше враження – часткова ліквідація несанкціонованої греблі і відновлення вільної течії Ягорлика біля села Розівка".