hydrobio.kiev.ua

Головна >> Гідробіологічні станції та флот >> Білоцерківська експериментальна гідробіологічна станція

Білоцерківська експериментальна гідробіологічна станція

10 квітня 1946 р. Рада Міністрів СРСР розпорядженням № 4786-р з метою подальшого розвитку заповідника «Олександрія» ухвалила рішення про організацію на його території науково-дослідних баз.
У 1946 р. у відповідності з Постановою Ради Міністрів УРСР № 1372 від 8.08.46 р. парк «Олександрія» Білоцерківського сільськогосподарського інституту було передано Академії наук УРСР.
На території заповідника створюються експериментальні бази Інституту клінічної фізіології — для розробки проблем, пов’язаних з ученням академіка І. П. Павлова, Інституту зоології — для вивчення шкідливих і корисних тварин і розробки теоретичних основ боротьби з шкідливими і підвищення продуктивності корисних видів тварин, Інституту гідробіології (1949 р.) — для вивчення екології і селекції риб, важливих для ставкового господарства УРСР.

1.4.1.0. BCerkva

Фото. Білоцерківська гідробіологічна станція Інституту гідробіології НАН України.

На початку існування гідробіологічної станції наукові дослідження були присвячені створенню нових порід коропа та методів їх штучного відтворення. У 1953—1956 рр. у рибоводні ставки були завезені далекосхідні рослинноїдні риби (білий амур, білий та строкатий товстолоби) з р. Амур (територія СРСР та Китайської Народної республіки). У цей період експериментальні дослідження стосувалися розробки біотехніки їх штучного відтворення та вирощування, які були успішно виконані.

З середини 80-х років минулого століття проводилась селекційна робота з рослиноїдними рибами. Для цього були завезені краснодарська лінія білого і строкатого товстолоба і молдавська лінія білого амура. Нащадки цих видів риб існують на станції до теперішнього часу. На основі проведених досліджень створено високопродуктивний гібрид товстолоба, який характеризується високою плодючістю та швидким темпом росту.

Сьогодні Інститут гідробіології НАН України на Білоцерківській експериментальній гідробіологічній станції використовує для проведення наукової роботи 23 рибоводні стави, 4 саджалки для переутримання риби, 2 лабораторних корпуси, 2 інкубаційні цехи, підсобні приміщення.

 


Усі новини

n

Офіційна адреса

  • Героїв Сталінграда просп., 12
    Київ - 210, 04210, Україна
  • Телефон: (38 044) 419 39 81
  • Факс: (38 044) 418 22 32
  • E-mail: post_mail@hydrobio.kiev.ua