hydrobio.kiev.ua

Головна >> Актуальні питання

Лист до редакції газети "Урядовий кур’єр"

Творчим потенціалом не розкидаються

(Урядовий кур’єр, 5 лютого 2016)

 

Шановна редакціє!

Система науки, яка існує в Україні, на перший погляд, може здаватися недостатньо ефективною, але потрібно розуміти, що в Національній академії наук, галузевих академіях сконцентровано унікальний творчий потенціал, який можна використати для розбудови інноваційної наукоємної ефективної економіки.

Майже кожну наукову установу було створено задля виконання певних суспільних завдань. У них працюють колективи науковців — фахівців у певній галузі. Така спеціалізація виправдана через складність та різнобічність сучасних досліджень.

Змінився час і, зрозуміло, змінилися нагальні потреби українського соціуму. Правда в тому, що академічна наука справді прагне бути задіяною у забезпеченні цих потреб. Однак щоб розв’язати проблему, її потрібно сформулювати, продумати завдання та плани для досягнення результату.

Таку актуалізацію наукової діяльності можливо виконати лише спільними зусиллями науки та влади.

Важливі питання фундаментальної науки. Попри відсутність миттєвого результату, втіленого у грошах, фундаментальна наука повинна існувати, бо саме вона є під∂рунтям майбутнього, середовищем, з якого з’являються практичні розробки та інновації. Пріоритетні галузі фундаментальних досліджень також повинні бути об’єктом обговорення й актуалізуватися залежно від макропоказників та напрямів розвитку економіки держави та суспільства.

Кожна з галузевих академій розв’язує актуальні завдання в певній суспільній галузі: медична — питання медицини та охорони здоров’я, аграрна — проблеми сільського господарства, педагогічна — готує фахову зміну тощо.

Нинішня ситуація створює умови для вимирання науки як суспільного інституту. На нашу думку, якщо через різні обставини держава не готова продумано реорганізовувати наукову діяльність, слід утриматися від знищення науки шляхом критичного зменшення її фінансування в бюджеті 2016 року.

Від імені колективу Інституту гідробіології

НАН України Олександр КАГЛЯН,

старший науковий співробітник


Більше інформації:

Максим СТРІХА. Яке фінансування потрібне науці.

(Урядовий кур’єр, 5 лютого 2016)

 

 

 

 

 


Усі новини

n

Офіційна адреса

  • Героїв Сталінграда просп., 12
    Київ - 210, 04210, Україна
  • Телефон: (38 044) 419 39 81
  • Факс: (38 044) 418 22 32
  • E-mail: post_mail@hydrobio.kiev.ua